Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

Chovatelská stanice Eiwy-Wolf

Homeopatie u psů

Vítejte na stránce eiwy-wolf.wbs.cz v sekci Homeopatie u psů

Úpravu tohoto bloku zahájíte dvojklikem...

Homeopatie u psů

Aconitum napellus 15 C - 2-3x denně 5 granulí – je to lék první volby u mnohých onemocnění. Bolest zad je prudká, náhlá. Vzniká jako následek vystavení větru nebo suchému chladu.

Hypericum perforatum 15 C - 2x denně 5 granulí – napomáhá regeneraci nervů. Dávám ho v podstatě při každé bolestivosti zad. Ulevuje bolestem způsobeným poškozením nervů (včetně zatrženého drápu, trhání zubů, tržné a kousné rány, trauma míchy a páteře).

Gelsemium sempervirens 15 C - 2x denně 5 granulí – vždy přítomná paralýza, ochablost a slabost končetin. Problémy často lokalizované na pravé straně. Spouštěcím faktorem může být strach, tréma, leknutí. Může být přítomen průjem. Velmi dobrý lék pokud pejsek trpí strachem na výstavě (je jako paralyzovaný).

Causticum 15 C - 2x denně 5 granulí – vhodný zejména pro staré, slabé, hubené jedince. Pejsek může trpět inkontinencí. Problémy se objevují postupně, zhoršují se následkem studeného větru. Jedná se o homeopatický lék s lokalizací spíše na pravé straně.

Conium maculatum 15 C - 2x denně 5 granulí – porucha chůze a rovnováhy, problémy začínají od zadních nohou, s progresí k hlavě. Hlava bývá natočená k pravé straně (zvíře se může pohybovat v kruhu). Vhodný zejména pro starší psy.

Lachnantes 15 C - 2x denně 5 granulí – při vyhřezlé ploténce.

Bryonia 15 C - 2x denně 5 granulí – velmi intenzivní bolesti, výrazná neochota k pohybu (pohyb stav zhoršuje). Ke zlepšení pomáhá klid, tlak a studený obklad.

Pokud váš pejsek podstoupí operaci, podejte mu pro lepší hojení Arniku montanu 15 C 2-5x denně 5 granulí dle potíží, Phosphorus 15 C 2x denně 5 granulí a Nux vomica 15 C (pro lepší metabolizaci anestezie) 2x denně 5 granulí. Pro lepší regeneraci nervové tkáně doporučuji Hypericum perforatum 15 C 2x denně 5 granulí.

 

 

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

 

TOPlist